סרגל כלים בכותרות - לדעת מה קורה בארץ ובעולם


חוזרים לבית הספר!

בתי ספר מפורסמים

אנחנו מזמינים אתכם לסיור בבתי ספר מפורסמים
נתאר לכם שמונה בתי ספר מפורסמים
האם תוכלו לנחש לאיזה בית ספר הגעתם?

ואולי זו משימה קצת קשה...
כדי לסייע - תמצאו אחרי החידות רשימה של קישורים. כל קישור מרמז על אחד מבתי הספר... אבל לא הקלנו עליכם.. הקישורים לא מופיעים לפי הסדר!

ועוד משהו... ליד חלק מהחידות תמצאו תמונה שיכולה לעזור...

בהצלחה!

1. 


יצחק רבין בבית הספר
באדיבות
אוסף התצלומים הלאומי
בית הספר הזה  הוקם בישראל בשנת 1933. שמו כשם משחק ילדוּת , אך בבית הספר הזה לא רק שיחקו! בית הספר היה פנימייה חקלאית ובו למדו מפורסמים כגון יצחק רבין, יגאל אלון וחיים גורי, לעבד את אדמת ארץ ישראל.

איפה אנחנו?

2. 


בית ספר התיכון הראשון בתל אביב
באדיבות אוסף התצלומים הלאומי
הגענו לבית ספר שהוקם לפני כמעט 100 שנה ונקרא על שם חוזה המדינה. בית הספר הזה, שהוקם בתל אביב, הוא התיכון הראשון בעולם שבו לימדו בעברית בלבד!

לאן הגענו?

3.

כעת אנחנו מתרחקים מאוד מישראל... כדי להגיע לבית הספר הזה עלינו לעלות על רכבת קיטור ברציף מוזר במקצת... לא רק הדרך לבית הספר קצת משונה - גם מקצועות הלימוד הנלמדים בו שונים לחלוטין מאלה שאתם לומדים. למשל: התגוננות מפני כוחות האופל, שינויי צורה וכשפומטיקה.

איפה אנחנו?


4. 


תצלום אווירי של בית הספר מלפני קום המדינה
באדיבות אוסף התצלומים הלאומי
ועוד בית ספר חקלאי... בית הספר הזה הוקם בשנת 1927 ודגל בעבודה חקלאית כערך חינוכי וציוני.  אז וגם היום מתחנכים בו ותיקים ועולים, בני ערים ועיירות. בין בוגרי בית הספר ישנם אנשים מפורסמים רבים כגון שמעון פרס ונשיא המדינה משה קצב.

לאן הגענו?

5. 


תצלום אווירי של המוסד
באדיבות
אוסף התצלומים הלאומי
האם מדע הוא הדבר המעניין אתכם ביותר? אולי עוד תגיעו ללמוד כאן ברחובות! כאן נמצא אחד ממקומות הלימוד והמחקר החשובים ביותר במדע בעולם כולו! בתחילה המקום נקרא מכון זיו ונשיאו הראשון היה גם הנשיא הראשון של מדינת ישראל. לאחר שנים הוחלף שמו של המכון ונקרא על שם הנשיא.

לאן הגענו?


6. 

ושוב אנחנו בבית ספר שונה לחלוטין... אל הפנימייה החקלאית הזאת הגיע נער יתום בשם רוני שרצה לשנות את חייו. רוני הצטרף לחבורה שלמה של נערים ונערות ש'זכו' ללא מעט הצקות מה'בטיחים' וה'ג'מילים'. חוויות השנים הללו הפכו את רוני ואת חבריו לחבורה מגובשת שחלקה יחד את שנות ההתבגרות.

היכן אנחנו?


7. 


בית הספר בראשית ימיו
באדיבות
אוסף התצלומים הלאומי
אם אתם יצירתיים וחולמים להיות אמנים מפורסמים כדאי לכם ללמוד כאן. בית הספר הזה הוקם לפני קרוב למאה שנה בידי פרופ' בוריס ש'ץ. ש'ץ הצליח לשכנע את חוזה המדינה, הרצל, שחשוב מאוד להקים מוסד ללימוד 'מלאכת האמנות'. בית הספר המשיך להתפתח והפך למוסד החשוב ביותר בישראל להוראת אומנויות. ועל שם מי בית הספר? על שם בעל מלאכה ואמן מתקופת התנ''ך.

לאן הגענו?


8. לכאורה זהו עוד בית ספר תיכון ברמת גן - אלא שבית הספר הזה זכה לפרסום דווקא בתקופות הבחירות לכנסת! בית הספר הזה נוהג לקיים בחירות בית ספריות בכל מערכת בחירות במדינה. למרבה הפתעה תוצאות הבחירות בבית הספר תאמו את התוצאות האמיתיות גם כשהן לא היו צפויות כלל! כך צפו את בחירתו של מנחם בגין בשנת 1977 ושל יצחק רבין בשנת 1992 כשאף אחד לא האמין שכך יהיה!

לאן הגענו?

לדף הפתרונות


קישורים


אם היה לכם קצת קשה למצוא את שמות בתי הספר אתם מוזמנים לגלוש לאתרי הבאים ולמצוא בהם את התשובות....

 

הכרנו יחד בתי ספר מפורסמים.
כעת - עברו לדף הבא כדי לקרוא על בתי ספר ולימודים שונים לחלוטין!

 

קדימה       אחורה

לדף הראשי
הועלה בתאריך - 1/9/2005 ע"י קרן אטינגר

כל הזכויות שמורות, 2003, עמותת סנונית. ©  infogalim@www.galim.org.il
לסנוני לדף הראשי של גלים Making Waves הגלים שלי ים של מידע תופסים גלים תולעת ספרים עבר ועתיד חגים ומועדים מדע וטבע אדם וחברה ארצות ועמים אומנות ותרבות יהדות ומקרא